Adamczyk: Zapłaciliśmy frycowe

Data publikacji: 2017-11-08 [12:00]

Juniorzy Młodsi Soły Oświęcim do ostatniej kolejki nie mogli być pewni utrzymania. Po wygranej z Karolem Wadowice musieli liczyć na potknięcie rywali. Na szczęście wyniki innych spotkań ułożyły się po myśli biało-czerwonych.

Co prawda Progres Kraków wygrał swój mecz, ale punkty stracił Dunajec Nowy Sącz, co oznaczało utrzymanie Solarzy w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. - To był sezon pełen wzlotów i upadków – podsumowuje trener Daniel Adamczyk. - Przed sezonem w naszych szeregach pojawiło się kilku nowych zawodników z okolicznych klubów. Dla naszych zawodników przeskok z Trampkarzy był ogromnym wyzwaniem. Jak to się mówi, musieliśmy zapłacić frycowe i poczekać, aż nasza praca zacznie przynosić efekty – ocenia szkoleniowiec.

Za przełomowy moment sezonu trener Adamczyk uważa mecz z Hutnikiem Kraków. - Do przerwy remisowaliśmy 1:1, zupełnie niezasłużenie. Powinniśmy przegrywać kilkoma golami, graliśmy bez walki i ambicji. Sportowe szczęście pozwoliło nam jednak dotrwać do końca pierwszej połowy. W szatni padło kilka mocnych słów. Myślę, że był to moment, w którym ten zespół zmężniał. Na drugą połowę wyszła zupełnie inna drużyna i pokonaliśmy rywala 3:1 – wspomina. - Zapomnieć chciałbym natomiast o spotkaniu z Dunajcem, na który jechaliśmy autokarem 3,5 godziny, a potem chłopcy zagrali, jakby duchem... z niego nie wysiedli. Do dziś nie potrafię sobie tego wytłumaczyć – dodaje.

Na wiosnę Solarze zagrają w ośmiodrużynowej grupie, z której cztery spadną. - Zawsze staram się zakładać dwa plany, maksimum i minimum. Będziemy celowali w pierwsze miejsce w grupie, natomiast planem minimalnym będzie utrzymanie. Innej opcji nie zakładamy, bo byłby to dla nas krok do tyłu – przyznaje trener Adamczyk. Rozgrywki ruszą pod koniec marca.

2017-11-18 [13:00] Następny mecz