Cenna lekcja oświęcimian

Data publikacji: 2018-02-10 [15:08]

Soła Oświęcim wysoko przegrała ze Skrą Częstochowa, jednak trener Tomasz Świderski pozytywnie ocenił występ swoich zawodników. Zwłaszcza w pierwszej odsłonie spotkania. Za tydzień sparing z Gwarkiem.

Podobnie jak przed tygodniem trener Tomasz Świderski podzielił zespół na dwie jedenastki. W pierwszej połowie na murawie pojawili się zawodnicy w głównej mierze złożeni z juniorów starszych. - W pierwszej połowie na tle lidera trzeciej ligi nasi juniorzy wypadli poprawnie. Ich gra wyglądała solidnie, mieliśmy nawet jedną świetną sytuację, ale piłka po strzale trafiła w słupek. Liczyliśmy, że uda się do przerwy utrzymać wynik bezbramkowy, ale pod koniec pierwszej połowy popełniliśmy dwa błędy po stałych fragmentach gry. To element, który na ten moment pomijamy na treningach, skupiamy się póki co na istotniejszych sprawach. Będziemy je ćwiczyli przed samym startem ligi, kiedy skład będzie już wyklarowany – powiedział po meczu trener Solarzy.

Po przerwie na boisko wybiegła druga jedenastka, a Soła straciła kolejne trzy gole. - Przetestowaliśmy następnych zawodników, kolejnym piłkarzom podziękowaliśmy. Wynik mało satysfakcjonujący, ale wyciągamy z tych meczów maksimum. Staramy się oprócz testowania graczy powoli wypracowywać swój styl. Najważniejsze jest to, że na treningach i w tych meczach kontrolnych ci zawodnicy mocno „zasuwają” - przyznał trener.

Był to trzeci mecz kontrolny Solarzy w tym roku. W przyszłym tygodniu być może poznamy pierwszych zawodników prócz juniorów starszych, którzy formalnie staną się zawodnikami Soły. Kolejny sparing za tydzień w sobotę. Oświęcimianie zmierzą się z kolejnym silnym trzecioligowcem, Gwarkiem Tarnowskie Góry. Na ten moment miejsce i godzina rozegrania meczu nie są jeszcze znane.


Brak poprzedniego lub ostatniego meczu.

Nowości

Galeria: Soła - Unia (74 Rocznica Wyzwol...
Galeria: Soła - Hutnik (1:4)
Galeria: Soła - Spartakus (1:0)