Juniorzy młodsi punktują w meczu z Okocimskim Brzesko

Data publikacji: 2018-10-29 [19:03]

Drużyna Juniorów Młodszych Soły Oświęcim wygrała przedostatni pojedynek ligowy z Canpack Okocimski Brzesko.

Przed spotkaniem można było przypuszczać, iż rywale z Brzeska nie  postawią wysoko poprzeczki oświęcimianom, bowiem w tabeli oba zespoły dzieliła przepaść punktowa. Goście to drużyna, która w tym sezonie nie zdobyła żadnego punktu.

Jednak o  tym jak bardzo przewrotny bywa futbol piłkarze Soły przekonali się w sobotnim spotkaniu. Pod koniec pierwszej części meczu biało czerwoni po błędzie w defensywie stracili bramkę i po przerwie musieli zacząć od odrabiania strat by wreszcie osiągnąć zwycięstwo.

W 62. minucie gospodarze wykorzystali złe podanie w obronie zespołu z Brzeska, przechwycili piłkę a celnym uderzeniem popisał się Tomasz Pniak doprowadzając do wyrównania wyniku.

To jak ciężko zawodnicy z Oświęcimia pracują na treningach dało odzwierciedlenie przy kolejnych golach dla biało czerwonych. Jak podkreślał trener Kaim dwie ostatnie bramki w meczu to prawdziwy "majstersztyk". Zawodnicy grali futbolówką dokładnie tak jak ćwiczyli na treningach co stanowiło pewnego rodzaju" lustrzane odbicie" z ćwiczeń na Przecznej.

Jako drugi na listę strzelców Soły wpisał się Piotr Dąba, który po prostopadłym podaniu wskoczył pomiędzy dwóch stoperów gości i umieścił piłkę w siatce. Sześc minut później swoją szybkość zademonstrował Pniak i sfinalizował wynik spotkania na 3:1.

Ostatnia kolejka rundy jesiennej, w której podopieczni Pawła Kaima podejmować będą Victoria 1918 Jaworzno nie zapowiada rewolucji w tabeli. Pierwsza "trójka" niezależnie od wyników meczów pozostanie na aktualnych pozycjach. Liderem w dalszym ciągu są piłkarze Sandecji II Nowy Sącz, drugie miejsce należy do Pcimianki Pcim, natomiast trzecia lokata pozostaje w objęciu oświęcimian.

Soła Oświęcim - Cancpack Okocimski Brzesko: 3:1 (0:1)

Bramki: 21' Boroń - 62',  77' Pniak, 71' Dąba

Soła: Przewożnik, Wronka, Warzecha, Walus, Rzegotka, Pniak, Paszek, Merta, Dąba, Ciereszko, Ceglarz

2018-11-17 [14:00] Następny mecz