Lider tabeli MLJM w zasięgu piłkarzy Pawła Kaima

Data publikacji: 2019-04-23 [21:34]

Podopieczni Pawła Kaima w ramach 6. kolejki I ligi MLJM rywalizowali na własnym obiekcie z liderem tabeli zespołem Pcimianką Pcim.

Jako pierwsi bramkę z rzutu karnego zdobyli goście. Za sprawą golkipera gospodarzy, który wybiegając po piłkę faulował piłkarza Pcimianki sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykonał Filip Olszanicki. Bramka wyrównująca padła w niecodziennych okolicznościach, bowiem Piotr Dąba uderzył zza pola karnego, w którym piłka odbiła się od stojącego tyłem do bramki Artura Warzechy i po jego plecach trafiła do siatki. Na prowadzenie w meczu zespół gospodarzy mógł wyprowadzić Dawid Rzegotka, który zmarnował świetną sytuację po strzale Dawida Płonki posyłając „dobitkę” tuż obok siatki.  W 76 minucie meczu goście prawą stroną wyprowadzili skuteczny kontratak, w którym zawodnik Pcimianki będąc w sytuacji sam na sam z Olafem Przewoźnikiem wycofał futbolówkę na szesnasty metr do  wbiegającego Daniela Pandyra, który zamknął wybik meczu.

O błędach ale jednocześnie o mocnej świadomości własnej gry po meczu wypowiedział się Dawid Rzegotka, który jak przyznał sam również zepsuł strzał, po którym oświęcimianie mogli objąć prowadzeni:

 „Niestety niewykorzystane okazje przełożyły się na wynik. Druga sprawa to nasze indywidualne błędy, po których goście strzelili nam dwie bramki. W dzisiejszym meczu każdy z nas walczył na 100 procent… Pokazaliśmy, że z liderem możemy walczyć jak równy z równym przegrywając jedną bramką. Gdybyśmy to spotkanie zagrali tak jak z Dąb Paszkówką to obawiam się że wynik mógłby skończyć się dwucyfrówką. Uważam, że pomimo wyniku widoczne są postępy w naszej grze i mamy świadomość nad czym jeszcze musimy popracować i będziemy to realizować

Ta liga jest nieprzewidywalna i każdy z każdym może wygrać. Przed każdym meczem staramy się być mocno skoncentrowani, niestety w niektórych meczach pewne rzeczy nam nie wychodzą, czasem brakuje szczęścia. „

Soła Oświęcim - Pcimianka Pcim: 1:2 (1:1)

Bramki: 10' Olszanicki, 33' Warzecha, 76' Pandyra

Soła: Przewoźnik, Wronka, Warzecha, Walus, Rzegotka, Płonka, Ciereszko, Ceglarz,Balon (83' Wasilewski) Paszek (52' Merta), Dąba (63' Pniak)

 


Brak poprzedniego lub ostatniego meczu.

Nowości

Galeria: 100-lecie Soły Oświęcim
Galeria: Soła - Czarni (2:0)
Galeria: Soła - Dąb (2:6) (MLJM)