Mecz kontrolny z Podbeskidziem Bielsko Biała

Data publikacji: 2019-02-07 [17:52]

W kolejnym meczu kontrolnym zawodnicy Soły zmierzyli swoje siły z drugą drużyną Podbeskidzia Bielsko Biała.

Mecz rozegrany został na sztucznej nawierzchni na boisku w Czechowicach Dziedzicach.

Mimo mroźnej aury spotkanie wrzało choćby z uwagi na ilość bramek. Padło w sumie  siedem goli, z czego cztery trafienia powędrowały na konto zespołu z Oświęcimia.

Dobrze w sparingu wypadł Adrian Wójcik, który zaledwie w dwie minuty zdołał dwukrotnie umieścić piłkę w siatce bielskiego golkipera.

W 27. minucie Mateusz Szela posłał górną piłkę do Wójcika, który wykorzystał sytuację sam na sam i otworzył wynik meczu.

Minutę później Wójcik ponownie zrobił użytek z futbolówki. Tym razem asystował mu Michał Rutkowski posyłając długą, prostopadłą piłkę z  drugiej połowy boiska. Celne podanie Wójcik zamienił na gola lobbując bramkarza z szesnastego metra.

Zespół Podbeskidzia po przerwie przystąpił do ataku i w efekcie po siedmiu minutach drugiej części meczu było już 2:2.

Chwilę potem nieco zdezorientowani oświęcimianie stracili kolejnego gola.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania solarze  zaczęli odrabiać straty. W 75. minucie zawodnik testowany doprowadził do wyrównania, natomiast niespełna sześćdziesiąt sekund później wynik meczu ustalił Paweł Rogala.

„Kondycyjnie czujemy się dobrze, gramy mocno dynamicznie. Myślę, że trener dobrze nas przygotowuje do rundy wiosennej i zaprocentuje to w lidze. Uważam, że nasza kadra jest mocniejsza w odniesieniu do ubiegłego roku i jesteśmy w stanie się utrzymać” – podkreślił strzelec dwóch bramek w spotkaniu – Adrian Wójcik.

Kolejny test przed biało czerwonymi już w najbliższą sobotę. W Bytomiu oświęcimianie będą mierzyć swoje siły z miejscową Polonią. Spotkanie zaplanowano na godzinę 11:00