Pierwsze spotkanie na Przecznej

Data publikacji: 2018-07-18 [21:47]

W meczu kontrolnym rozegranym w środę 18 lipca drużyna Soły Oświęcim nie zdołała pokonać IV ligowy Bytomski Sport Polonia Bytom.

Od początku spotkania grę narzucili goście, którzy już w 9. minucie po dośrodkowaniu piłki z okolicy lini bocznej otworzyli wynik meczu.

Zawodnicy obu drużyn toczyli zaciętą walkę głównie w środkowej części boiska. Zaledwie po kilkunastu minutach gry spotkanie musiał opuścić Kamil Narwojsz, który z powodu urazu szczęki trafił do szpitala. Rywale oświęcimian częściej utrzymywali się przy piłce, częściej kreowali sytuacje strzeleckie co przełożyło się na dwubramkowe prowadzenie Polonii do przerwy.

Na drugą połowę trener Wojciech Skrzypek wpuścił kolejną grupę testowanych piłkarzy. Po błędzie defensywy sytuacje sam na sam wykorzystał podopieczny Marcina Domagały i po 50. minutach było już 0:3. Kilka minut potem gospodarze wykorzystali celne dośrodkowanie i strzelili jedynego gola w tym spotkaniu. Na kwadrans przed zakończeniem meczu testowany w bramce golkiper Soły zaliczył sporo dobrych interwencji, jednak forma gości była na tyle dobra, iż zdołali po raz czwarty umieścić futbolówkę w siatce.

W rozegranym sparingu poza zawodnikami testowanymi wystąpili: Mateusz Stankiewicz, Arkadiusz Chlebowski, Patryk Skrzypniak, Jakub Tracz, Paweł Rogala, Kamil Narwojsz, Eryk Ceglarz, Dominik Gołdyń.

Po pierwszej sparingowej porażce trener Wojciech Skrzypek przyznał, iż "na tle takiej doświadczonej drużyny jaką jest Polonia Bytom wszystko dzisiaj wyszło... Przegraliśmy oczywiście zasłużenie, nie wystrzegliśmy się indywidualnych błędów. Ale mimo wszystko cieszę się z tego sparingu. Wiadomo, że mało czasu pozostało do ligii, ale myślę że pomału uda nam się jakoś to poukładać. Ja jestem optymistą i myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej".

Kolejny mecz kontrolny drużyna Soły zagra na wyjeździe w piątek z trzecioligowym TS Gwarek Tarnowskie Góry. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18.00.


Brak poprzedniego lub ostatniego meczu.

Nowości

Galeria: Soła - Hutnik (1:4)
Galeria: Soła - Spartakus (1:0)
Galeria: Soła - Podhale (2:1) (MLJM)