Pierwszy sukces nowej Soły!

Data publikacji: 2018-03-03 [11:44]

Na boisku w Chełmku Soła Oświęcim pokonała MKS Trzebinię 2:1 i sięgnęła po Puchar Polski Małopolski Zachodniej. Dzięki wygranej biało-czerwoni zagrają w ostatniej, decydującej fazie rozgrywek pucharowych na szczeblu wojewódzkim.

Ze względu na kiepskie warunki pogodowe mecz rozegrano na boisku w Chełmku. Solarze od pierwszych minut ruszyli do ataku, wywierając presję na rywalu. Pierwszą bramkę zdobyli jednak zawodnicy z Trzebini, wykorzystując rozluźnienie Solarzy w środku pola. Po strzale z dystansu i dobitce z niewielkiej odległości, zespół MKS mógł się cieszyć z prowadzenia.

Gol nie podciął jednak oświęcimianom skrzydeł i zwłaszcza po przerwie, zdecydowanie ruszyli do ataku. Po dwóch ciekawych i składnych akcjach, podopieczni Tomasza Świderskiego najpierw doprowadzili do wyrównania za sprawą gola Piotra Fortuny, a nie spełna dziesięć minut później wyszli na prowadzenie po golu Mateusza Pańkowskiego.

Po drugim gole inicjatywę przejęli zawodnicy z Trzebini, ale strat nie udało im się już odrobić. - W końcu możemy ocenić pozytywnie mecz nie tylko z perspektywy gry, ale także wyniku. Pokazaliśmy ogromną determinację i wolę walki. Taki zespół życzyłbym sobie oglądać w każdym spotkaniu – przyznał po meczu trener Świderski.

MKS Trzebinia – Soła Oświęcim 1:2 (1:0)
19' Kowalik - 53' Fortuna, 52' Pańkowski

Soła Oświęcim: Mioduszewski – Szcząber, Pańkowski, Chlebowski, Ptak – Gaudyn (90' Wandas), Fortuna, Tracz, Rogala – Stankiewicz (29' Ceglarz), Duda (90' Ochman)
Ławka rezerwowych: Pawela, Repa