Piłkarze Pawła Kaima "wychodzą na plus" notując kolejne zwycięstwo

Data publikacji: 2018-09-18 [18:44]

Juniorzy młodsi pod okiem Pawła Kaima wygrali w ostatniej kolejce z Victorią 1918 Jaworzno.

Rywal to beniaminek, który w spotkaniu z oświęcimianami zapłacił wysoką cenę za błędy popełnione na boisku przegrywając aż 0:7. Jak podkreśla trener Kaim: „Po raz kolejny zdominowaliśmy rywala w drugiej połowie. Widzę tutaj wyraźny progres. W tych drugich częściach meczów jeszcze bardziej naciskamy przeciwnika, zdobywamy  następne gole. Cieszy mnie taka determinacja drużyny.  Idziemy dobrym ciągiem, chciałbym  żebyśmy nadal kontynuowali taką grę”.

Przed drużyną juniorów młodszych kolejny mecz ligowy i kolejny ”rywal zagadka”. W najbliższą sobotę biało czerwoni  wyjeżdżają do Myślenic, gdzie grać będą z Dalinem Myślenice – beniaminkiem, który  w tabeli znajduje się tuż za Sołą zajmując szóstą pozycję.

„Na duży plus można ocenić postawę oraz osiągnięcia drużyny na półmetku jesiennej rundy  – przyznaje szkoleniowiec.  Zmiana pokoleniowa sprawiła, że sporo chłopaków odeszło w tym roku. Właściwie pozostał „półszkielet”, doszło sporo zawodników  z rocznika 2003. Okazało się, że ta mieszanka fajnie zadziałała. Wypracowujemy swoje zachowania na boisku, własny styl gry i zawsze dążymy do tego niezależnie od wyniku. Niejednokrotnie bazujemy na własnych wartościach, doświadczeniach  i widać po osiągniętych rezultatach, że wychodzimy na plus i idziemy do przodu. Ale chciałbym zaznaczyć, że wysokie wyniki nie są dla nas najważniejsze, najbardziej jednak cieszy nas nasz styl grania”

Na pytanie…” u kogo upatruje Pan  największy progres na etapie połowy obecnej rundy jesiennej”   szkoleniowiec bez wahania odpowiedział:

Zdecydowanie wyróżniłbym szesnastu chłopaków”!

Soła Oświęim – Victoria 1918 Jaworzno 7:0 (2:0)

Soła Oświęcim: Olaf Przewoźnik (Konrad Korczyk), Daniel Ceglarz, Mateusz Ciereszko, Mateusz Merta, Jakub Paszek, Wojciech Pniak, Artur Warzecha, Łukasz Wronka, Piotr Dąba (Przemysław Ciaputa), Dominik Mendrala (Dawid Płonka), Dawid Rzegotka (Krzysztof Wasilewski)