Podział punktów w meczu z Hutnikiem

Data publikacji: 2019-06-10 [15:50]
Piłkarze Łukasza Surmy przystąpili do ostatniej kolejki ligowej z wielką motywacją, która pozwoliła bialo czerwonym na utrzymanie w III lidze grupy południowo wschodniej. Hutnik Kraków w ligowym pojedynku grał w zasadzie bez presji. Zespół prowadzony przez Leszka Janiczaka zakończył rozgrywki na miejscu piątym. Nieco inaczej wyglądała sytuacja oświęcimian, którzy wiedzieli że tylko komplet punktów da im pewność na pozostanie w trzecioligowym piłkarskim gronie. W przypadku podziału punktów solrze musieli przyglądać się innym spotaniom, w których cztery zespoły  walczyły o ten sam cel - utrzymanie. Wywalczony remis oraz przegrana piłkarzy z Białej Podlaski i Jaśkowic przełożyły się na korzystny wynik końcowy, bowiem biało czerwoni na jesień ponownie będą gościć na trzecioligowych boiskach. Oświęcimianie po wyrównanej pierwszej połowie tuż po przerwie objeli prowadzenie za sprawą strzału najlepszego "snajpera" Soły Adriana Wójcika. W 66 minucie po faulu Michała Chowańca na Mateuszu Bieniasie sędzia podyktował "jedenastkę", którą pewnie wykonał Grzegorz Marszalik. Po spotkaniu na konferencji prasowej solarze przygotowali trenerowi "niespodzianke" - piłkarze wtargnęli na salę i  w wielkim śpiewaniu podziękowali trenerowi za sezon. Cała sytuacja była niecodzienna i wyjątkowa i jak przyznał Łukasz Surma "...to wejście chłopaków pokazuje jak wielki jest stan naszych emocji. Jest to dla nas nagroda po słabej rundzie jesiennej. Zimą stworzyliśmy zespół, który dziś idzie za sobą w ogień. Zawsze staraliśmy się być w pełni skoncentrowani choć prawda jest taka, że chłopcy świetnie grali przez całą rundę. Zdarzały się po drodze jakieś potknięcia jak np. mecz z Podlasiem, jednak na tle takich drużyn jak Motor czy Podhale zawodnicy bardzo dobrze się zaprezentowali. Wiedziałem, że nadejdzie seria zwycięstw i tak też się stało. Jestem pełen uznania dla tego zespołu bo zaprzeczyli wszystkim komentarzom i pogłoskom mówiącym że Soła jest już pogrzebana, spadła z ligi i pozostaje bez szans. Myślę, że to nasze osiągnięcie czyli utrzymanie w lidze przede wszystkim nie wzięło się z niczego. Zawodnicy mocno pracowali a ja jestem z tego bardzo zadowolony" Hutnik Kraków – Soła Oświęcim 1:1 (0:0) Bramki: 47' Wójcik, 66' (k)Marszalik Hutnik: Zając (46' Dul), Bienias, Gawęcki (57' Handzlik),Kołodziej (83' Drąg), Kotwica (71' Matysek) Linca, Leśniak (46' Jaklik), Marszalik,  Ptak, Reczulski, Tetych. Soła: Szelong, Chowaniec, Feruga,  Kasolik, Kuczak, Pieprzyca, Szela, Rutkowski (75' Ceglarz), Witkowski, Wyjadłowski (87' Rogala), Wójcik