Soła Oświęcim poszerza skład o kolejnego bramkarza

Data publikacji: 2018-09-04 [22:04]

Do składu drużyny Soły Oświęcim dołączył kolejny piłkarz.

Już od pewnego czasu kibice biało czerwonych zastanawiali się czy i kiedy pojawi się kolejny bramkarz, który mógłby zmienić w bramce Kacpra Mioduszewskiego. Poza Kacprem jest jeszcze oczywiście Olaf Przewoźnik, jednak ten z kolei zaangażowany jest poza grupą seniorską w MLJM gdzie także rozgrywa spotkania ligowe. Zarówno sympatycy klubu jak i sami zawodnicy wreszcie mogą cieszyć się kolejnym wzmocnieniem na lini golkipera Soły.

Kais Al-Ani  - to 21 letni bramkarz, który posiada podwójne obywatelstwo (polskie oraz irackie).  Golkiper urodził się w Nowym Targu, gdzie jako junior rozpoczął swoją karierę bramkarską w szkółce piłkarskiej Górale Nowa Targ.

Z Nowego Targu przeniósł się do Krakusa Nowa Huta, a następnie jeszcze jako junior do Wisły Kraków. Biała Gwiazda przeniosła go do swoich rezerw , gdzie grał przez okres dwóch i pół roku. W sezonie 2016/2017 został wypożyczony do III ligowego Podhala Nowy Targ, a później postanowił bronić barw również III ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Nowotarżanin na co dzień jeździ do Oświęcimia z Nowego Targu (dziennie pokonując dystans przeszło 200 kilmometrów) i nie widzi w tym żadnego problemu. Jak sam przyznaje liczy się dla niego piłka nożna, gra, treningi -  a reszta ma drugorzędne znaczenie.

Do Oświęcimia trafił między innymi poprzez swojego menadżera, gdzie jak sądzi ma możliwość złapania cennych minut na boisku.

Al- Ani to także bramkarz, który doczekał się dwukrotnie  powołania do gry w reprezentacji Iraku, jednak ze względów proceduralnych zakończył zgrupowanie i powrócił do Polski. Jak sam przyznaje – „ mam nadzieje, że moja kariera potoczy się w dobrym kierunku i powrócę do zawodowej piłki na szczeblu reprezentacji”.

Nowy nabytek Soły ma troje rodzeństwa i jak twierdzi każdy z nich to prawdziwy, lecz  inny  talent. Mama jest po szkole plastycznej, tata interesuje się szermierką, brat bierze udział w programach telewizyjnych, ostanio śpiewa w  X-factor. Z kolei drugi brat i siostra pasjonują się biznesem w Polsce i Hiszpanii.

Nawiązując do kolejnego ligowego spotkania ekipy z Oświęcimia, w którym podejmować będą Podhale Nowy Targ spytaliśmy golkipera Soły o to czy nie czuje dyskomfortu przed tym meczem? Na co odpowiedział: „nie mam tu żadnej presji, cieszę się że będę mógł uczestniczyć w tym spotkaniu. Cieszyłbym się gdybym mógł zagrać w tym meczu i na pewno zrobię wszystko by trener mi zaufał. Chciałbym jak najwięcej zagrać meczów, by mogło to zaprocentować dalej. Swoją przyszłość wiążę z piłką, więc do treningów i gry podchodzę bardzo piłkarsko. Jest to dla mnie póki co najważniejsze”.

Witamy w klubie kolejnego zawodnika.

 Życzymy zdrowia, bo to z pewnością jest kluczowe oraz wielu meczów i jak najmniej wyciąganych piłek z własnej bramki.

 

 

 


Brak poprzedniego lub ostatniego meczu.

Nowości

Galeria: Soła - Czarni (2:0)
Galeria: Soła - Dąb (2:6) (MLJM)
Galeria: Turniej Żaków