Sparing z Polonią Bytom

Data publikacji: 2019-02-09 [18:01]

W sobotnie przedpołudnie zawodnicy Łukasza Surmy w ramach przygotowań do drugiej części sezonu sprawdzali swoją formę piłkarską w meczu z piłkarzami BS Polonia Bytom.

W poprzednim spotkaniu, które odbyło się w lipcu ubiegłego roku drużyna z Bytomia, która gościła na Przecznej wygrała wówczas 4:1.

W dzisiejszym składzie gospodarzy nie zabrakło byłego zawodnika KS Soła Oświęcim Krzysztofa Hałgasa, który miał doskonałą okazje, by  wpisać się na listę strzelców. W pierwszej części spotkania zmarnował  stu procentową sytuację nie trafiając do bramki z piątego metra.

Pierwsza część meczu należała do gospodarzy, którzy narzucili własny styl gry i  potwierdzili dobrą dyspozycję  strzelając gościom dwie bramki.

Po przerwie biało czerwoni ruszyli do odrabiania strat, jednak na rezultat w postaci zmiany wyniku oświęcimianie musieli czekać aż do 80. minuty. Wówczas testowany przez sztab szkoleniowy zawodnik mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po kilku minutach, po wypracowanej akcji kolejny „testowany” trafił do siatki gospodarzy zamykając wynik spotkania.

„Spotkaliśmy się dzisiaj z drużyną, która gra o klasę rozgrywkową niżej, natomiast siła tego zespołu na pewno tego nie odzwierciedla. W Polonii gra kilku zawodników z ligowym stażem i to doświadczenie było widać. Moi zawodnicy zagrali ten mecz z sercem, wielkim zaangażowaniem ale przede wszystkim cieszę się, że myśleli nad tym jak grają. To jest to, co zawsze im powtarzam – musimy grać zawsze głową i to było dziś widać. Bardzo ważne jest by grać konsekwentnie. Sam pamiętam czasy jak byłem zawodnikiem i w meczach gdzie przegrywaliśmy popełnialiśmy błędy  myśląc tylko o oddaniu ciosu i atakowaniu. To jest zgubne. Fakt, że się przegrywa nie zwalnia nas od dalszej konsekwentnej  gry. Trzeba grać stanowczo i cierpliwie i tak dzisiaj zagrali moi piłkarze" - podsumował szkoleniowiec Soły.

Polonia Bytom – Soła Oświęcim: 2:2 (2:0)

Soła Oświęcim:

Zawodnicy testowani, Mioduszewski, Rutkowski, Szymczak, Ceglarz, Duda, Rogala, Szela, Stankiewicz, Wójcik

Bramki dla Soły:

80’ , 88’ – zawodnicy testowani