Świderski: Czas będzie działał na naszą korzyść

Data publikacji: 2018-02-26
Trener Tomasz Świderski

Doświadczenia nie da się nabyć podczas treningów. Czas będzie jednak działał na naszą korzyść.

W styczniu po wycofaniu się głównego sponsora Soła Oświęcim stanęła nad przepaścią. Z klubem rozstał się szkoleniowiec Sebastian Stemplewski i niemal cała kadra zespołu. Trudnego zadania budowy drużyny zupełnie od podstaw w połowie sezonu podjął się trener Tomasz Świderski.

W sobotę Soła zakończyła okres przygotowawczy. Oświęcimianom nie udało się wygrać żadnego ze sparingów, ale i tak ogromnym sukcesem jest to, że w nieco ponad miesiąc udało się skompletować kadrę. Przed pucharowym meczem z MKS-em Trzebinia i inauguracją rundy rewanżowej rozgrywek ligowych, dopinane będą ostatnie formalności i już niebawem poznamy pełną kadrę zawodników. W sobotę Solarze rozegrali ostatnią grę kontrolną. Jak okres przygotowawczy ocenił trener Świderski?

Jak Pan ocenia ten krótki, ale bardzo stresujący i intensywny okres przygotowawczy?

Cieszymy się, że udało się zebrać pewną grupę chłopaków, którym chce się ciężko pracować. Trudno jednoznacznie ocenić ten czas. Jedni zawodnicy przyszli wcześniej, inni później. Przez zespół przewinęło się około 60 zawodników. Tym, którzy z nami zostaną, na pewno nie można odmówić zaangażowania i charakteru. To cieszy. Musimy jednak głośno powiedzieć, że jest to praktycznie zespół juniorski. Niektórzy będą ten wiek reprezentować jeszcze przed dwa lata, inni wyszli z juniorów nie później niż dwa lata temu.

Czego będziemy mogli spodziewać się po Sole wiosną?

To może być duża huśtawka. W ostatnim meczu z Jutrzenką Giebułtów, pomijając fakt, że graliśmy w fatalnych warunkach atmosferycznych, ogólnie rzecz biorąc na boisko wyglądaliśmy lepiej. Rywal jednak bezlitośnie wykorzystywał każdy nasz błąd. Potrafili lepiej przystosować się do gry w trudnych warunkach. Doświadczenie to coś, czego nie można nabyć na treningach. Czas na pewno będzie jednak działał na korzyść naszych zawodników i czym prędzej dojrzeją, tym lepiej dla nich i dla klubu.

O co biało-czerwoni będą walczyli w rundzie rewanżowej?

Trudno zakładać w tej chwili jakikolwiek plan minimum. Będziemy grali o to, aby w każdym meczu dać z siebie wszystko. Schodzić z murawy z przekonaniem, że zostawiliśmy na niej serce. Aby nikt do nikogo nie miał pretensji, że odpuścił. Jeśli po meczu będziemy w stanie spojrzeć sobie oraz kibicom w oczy i z czystym sumieniem powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy, to będzie nasz sukces. Czekamy ze zniecierpliwieniem na start sezonu pełni nadziei i optymizmu.


Brak poprzedniego lub ostatniego meczu.

Nowości

Galeria: 100-lecie Soły Oświęcim
Galeria: Soła - Czarni (2:0)
Galeria: Soła - Dąb (2:6) (MLJM)