Świderski: Głowa w zimny śnieg

Data publikacji: 2018-03-03 [21:51]

Po serii przegranych sparingów, w pierwszym meczu o stawkę podopieczni trenera Tomasza Świderskiego sięgnęli po zwycięstwo i pokonali w meczu pucharowym MKS Trzebinię. Co miał do powiedzenia po mecz trener Świderski?

Jak Pan oceni wygraną z MKS-em Trzebinia?

W końcu możemy dobrze ocenić mecz nie tylko pod kątem gry, ale i z perspektywy wyniku. Wygraliśmy 2:1, choć wcześniej do przerwy przegrywaliśmy 0:1, co było naszą „domeną” w grach kontrolnych. Świetnie zareagowaliśmy jednak na stracone gole. Nie odpuszczaliśmy ani na chwilę, cały czas staraliśmy się grać wysokim pressingiem. Pod koniec meczu przewaga rywala była coraz większa, ale udało nam się dowieźć korzystny rezultat do końca.

Ten wynik to chyba zaskoczenie także dla samej Soły...

Rywal posiadał „wyższy” zespół, byli groźni podczas stałych fragmentów gry. Udało się jednak zagrać bardzo dobrze i uniknąć poważnych błędów. Cieszymy się, taką drużynę chciałbym oglądać w każdym meczu. Niech nikt jednak nie popada w samozachwyt. Ten mecz to historia, myślimy już o kolejnych. Kto chce świętować i zachłysnąć się korzystnym wynikiem, niech szybko wsadzi głowę w resztki zimowego śniegu i ochłonie.

Czy kadra na rundę wiosenną jest już kompletna?

Chciałbym tutaj podziękować zarządowi, który stanął na wysokości zadania. Udało się skompletować skład, załatwić wszelkie formalności związane z wyrejestrowaniem byłych i zarejestrowaniem aktualnych graczy. Mamy fajną grupę ambitnych chłopaków. Dziś udało się uniknąć błędów i wygrać. Oby tak dalej.

Po niespełna pół godziny gry boisko musiał opuścić Mateusz Stankiewicz.

Stankiewicz od dłuższego czasu ma problemy z plecami i ból nie pozwolił mu na kontynuowanie gry. Zawodnik sam poprosił o zmianę i wyprzedził mój zamiar. Przez kontuzje był naszym słabszym ogniwem. Teraz czekają nas trzy dni przerwy. Zobaczymy w jakim stanie będzie po odpoczynku.

Gratulujemy w takim razie i życzymy dalszych sukcesów.

Na gratulacje zasłużyli przede wszystkim zawodnicy i to im trzeba podziękować. Do mnie proszę dzwonić w pierwszej kolejności, jeśli coś pójdzie nie tak.

2018-10-28 [15:00] Następny mecz