Wysoka wygrana Soły w meczu pucharowym

Data publikacji: 2018-08-09 [09:00]

Na kilka dni przed inauguracją sezonu 2018/2019 drużyna Soły w Pucharze Polski w rundzie II podejmowała w Malcu LKS Zgoda Malec.

Mecz rozegrany został  w trudnych warunkach, słupek na termometrze nie schodził poniżej 30 stopni.Tym samym warunki nie sprzyjały ani kibicom ani w szczególności zawodnikom. Mimo to drużyna  Soły urządziła ekipie Andrzeja Tomali iście strzelecki koncert, chociaż licząc niewykorzystane okazje oświęcimian wynik oscylowałby pewnie w co najmniej kilkanaście oczek.

Szybko, bo w drugiej minucie Soła objęła prowadzenie po strzale Adriana Wójcika, który lekko i precyzyjnie  uderzył z kilku metrów. Ten sam zawodnik po kwadransie w niemal identyczny sposób przystawiając nogę umieścił piłkę w siatce golkipera gospodarzy potwierdzając tym samym  swoją dobrą dyspozycję w  spotkaniu.

Na 3:0 jeszcze w pierwszej części meczu  Michał Chowaniec zdołał wykorzystać podanie wzdłuż linii bocznej od Pawła Rogali by pewnie zejść na zasłużone 15. minut przerwy.

Po zmianie stron już w 49. minucie Eryk Ceglarz po raz kolejny otrzymał celne, prostopadłe  podanie, jednak  tym razem udało się skierować piłkę w światło bramki. Następne  minuty to seria niewykorzystanych okazji przez gości, bramki modły paść  po strzałach Mateusza Stankiewicza, Patryka Skrzypniaka,  Maksymiliana Nowaka,  którzy zmarnowali kilka akcji.

Na pół godziny przed zakończeniem spotkania w przeciągu zaledwie pięciu minut padły kolejne trafienia dla biało czerwonych. W 62. minucie po dobitce bramkę zdobył Chowaniec, a chwilę później  Ceglarz dołożył jeszcze dwa gole  i tym samym został autorem hattricka w pucharowym pojedynku. Gra drużyny z Oświęcimia  była mocno ofensywna, a futbolówka rozgrywana na skrzydłach wyraźnie sprawiała wiele problemów gospodarzom, którzy zamknięci na własnej połowie mogli bronić wyniku meczu, by na tablicy nie pojawił się wynik dwucyfrowy.

Na listę strzelców wpisał się jeszcze Maksymilian Nowak, który popisał się świetnym uderzeniem z dwudziestego metra. Ostatniego, dziewiątego gola w spotkaniu ustrzelił Dominik Gaudyn, który asystował wcześniej Ceglarzowi w bramce. Tym razem to Eryk Ceglarz wypracował sytuację dla kolegi i po raz dziewiąty Dawid Gidas musiał wyciągać piłkę z własnej bramki.

Jak stwierdził po meczu szkoleniowiec  Soły Wojciech Skrzypek: „przećwiczyliśmy kilka wariantów gry, dobrze wyszła nam gra bokami. Drużyna przeciwna grała wysoko co z kolei ułatwiało nam nieco zadanie.  Myślę, że chłopaki złapali pozytywnego bodźca przed pierwszym meczem ligowym. Generalnie jestem zadowolony, warunki były trudne – było upalnie… Chłopaki wytrzymali ten mecz, biegali do samego końca a wynik spokojnie mógłby być dwucyfrowy”.

Puchar Polski

LKS Zgoda Malec – Soła Oświęcim 0:9 (0:3)

Bramki: Wójcik (2.)(17.), Chowaniec (30.), Ceglarz (49.), Chowaniec (62.), Ceglarz (64.)(66.),