Zasłużony remis biało czerwonych

Data publikacji: 2018-09-02 [08:08]

W sobotę, na obiekcie przy Przecznej Soła Oświęcim w ramach szóstej kolejki III ligi w gr, IV podejmowała czwartą w tabeli CHKS Chełmiankę.

Drużyna powadzona przez Artura Bożyka w ubiegłym sezonie nie dała szans oświęcimianom zwyciężając zarówno w meczu domowym (3:0) jak i w Oświęcimiu (4:0).

Mecz fatalnie rozpoczął się dla biało czerwonych. W 3.minucie za faul na Kamilu Kocoł rzut karny wykorzystał kapitan gości Mateusz Kompanicki. Piłkarze z Oświęcimia od tamtej chwili przez niemal kwadrans  grali co najmniej ospale. Jak opowiada trener Skrzypek „jakby pierwszy raz spotkali się na boisku, sam nie rozumiem co się wówczas z nimi podziało, zresztą oni sami mówili mi że są na siebie wściekli za te pierwsze dziesięć minut spotkania”.  Przyjezdni narzucili własne tempo  w  pierwszej części spotkania. Defensywa biało czerwonych popełniła w pierwszej połowie sporo błędów. Aż dziwi że zawodnicy z Chełma nie wykorzystali tych sytuacji. Doskonale spisywał się Kompanicki, który mógł ustrzelić kolejną bramkę po tym jak ograł Michała Rutkowskiego oraz Arkadiusza Chlebowskiego, a następnie strzelił w światło bramki. Na szczęście dla solarzy Kacper Mioduszewski, który był idealnie ustawiony do obrony tego strzału wyciągnął  się w bramce i z wielkim trudem wybił  piłkę z przed okienka własnej bramki.  W drużynie gospodarzy do przerwy oświęcimianie mieli w zasadzie dwie akcje, po których mogli zdobyć gola. Pierwsza to sprint Michała Chowańca wzdłuż lewej strony linii bocznej,  po którym uderzył w kierunku bramki, ale piłka wpadła w boczną siatkę Damiana Drzewieckiego. Druga to dobre wyczucie Dominika Gaudynia, który wyszedł do piłki mając na plecach tylko jednego stopera, jednak zbyt głęboko uciekł na prawą część boiska i trafił w boczną siatkę tym razem w jej prawą stronę.

Po przerwie, jak przyznaje szkoleniowiec Soły „… powiedziałem chłopakom, że mecz trwa 90.minut, jest na razie tylko 0:1 więc wszystko przed nami…”

Piłkarze Soły złapali wiatr w żagle i ruszyli odważniej w kierunku rywali. W 48.minucie  Patryk Skrzypniak miękko  dośrodkował w pole karne, piłka nieco zmieniła kierunek lotu co mogło zmylić gospodarzy i w efekcie żaden z nich nie sięgnął  futbolówki. Dobrą okazję do wpisania się na listę strzelców miał także  Marcin Szymczak, który minimalnie pudłował posyłając piłkę nad okienkiem Drzewieckiego.

Wreszcie w 54.minucie Michał Chowaniec po strzale głową trafił doprowadzając do remisu.

To była chwila, po której nastąpiła „zamiana ról”. Goście zaczęli popełniać błędy, a emocje wówczas  im towarzyszące przyczyniły się do tego , iż sędzia zmuszony był pokazać aż czterokrotnie żółty kartonik. Drugą żółtą kartkę otrzymał Kamil Kocoł, który opuścił boisko w 87.minucie.

Ekipa gospodarzy do samego końca naciskała przyjezdnych. W ostatniej minucie meczu Michał Rutkowski uderzył głową z kilku metrów w kierunku golkipera  biało zielonych jednak nie sfinalizował tej akcji bramką.

Jak przyznał po spotkaniu szkoleniowiec  gości Artur Bożyk – „to był bardzo wyrazisty przykład jak niewykorzystane okazje lubią się mścić. Zapłaciliśmy wysoką cenę za swą zbyt dużą pasywność w defensywie. Rachunek został wystawiony w druiej połowie."

Wojciech Skrzypek  przyznał rację trenerowi gości, iż mecz ten mógł się zakończyć już w pierwszej części spotkania: „… gdyby Chełmianka zdołała strzelić na 2:0 mogłoby to się potoczyć zupełnie inaczej. Obawialiśmy się tego meczu. Drużyna Chełmianki wygrała cztery z pięciu meczów i wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo ich pokonać. Słowa uznania dla moich zawodników”

Soła Oświęcim – CHKS Chełmianka: 1:1 (0:1)

Bramki: 3’ Kompanici (karny), 54’ Chowaniec

Soła Oświęcim: Mioduszewski, Chlebowski, Szewczyk, Skrzypniak (80’ Szela), Wójcik, Stankiewicz (46’ Kowalczyk), Rutkowski, Duda, Gaudyn (46’ Rogala), Szymczak, Chowaniec

Chełmianka: Drzewiecki, Kursa, Chdziutko, Uliczny, Kotowicz (46’ Aftyka), Kompanicki, Kocoł, Kwiatkowski, Niewęgłowski, Koszel, Zawślak(60’Budzyński)

2018-10-28 [15:00] Następny mecz