Kamil Kuczak Soła Oświęcim– informacje

Ostatni mecz, z udziałem Kamila Kuczka rozegrany przez Garbarnię Kraków na boisku klubu Soła Oświęcim, udowodnił, że na kibicach polskiej piłki nadal największe wrażenie robić mogą umiejętności techniczne prezentowane przez sportowców. 

Na co stawiamy w sporcie? Młodzi, sprawni, utalentowani  

I tak w zasadzie powinno być, bo właśnie na nich koncentruje się nie tylko piłka nożna, ale każda dziedzina sportu. To właśnie udało się udowodnić i zaprezentować przed oczami zebranych na stadionie kibiców, młodemu zawodnikowi Garbarni Kraków, Kamilowi Kuczakowi. Kamil Kuczak, ma 26 lat i urodził się 2 marca 1996 roku w Krakowie. Od lipca 2019 Kamil, jest zawodnikiem i gra jako środkowy pomocnik w klubie Garbarnia Kraków. Umowa, którą gracz podpisał z Garbarnią, wygasa w czerwcu 2023 roku. Piłkarz jak przystało na osoby o niezbyt wygórowanym wzroście (1,70 cm), wykazuje się na boisku nie tylko przemyślaną grą, ale też i energią oraz zaangażowaniem. Trudno powiedzieć, czy Kamil Kuczok stawia na swój wygląd, szyk i wdzięk czy bardziej zależy mu na tym by jego drużyna wygrała mecz. Niemniej po jego grze na boisku należy sądzić, że jest to człowiek pracowity. 

Postawa godna naśladowania. Ciężka praca i wysiłek na treningach

Ogromna szkoda, że wartość ta wraz z upadkiem starego systemu, przestała się cieszyć w naszym kraju popularnością. Jak widać jednak, nie wszyscy sportowcy ulegli nowym modom.  Kamil Kuczak, potwierdza w wywiadach, że od najmłodszych lat bardzo uważnie słuchał wskazówek swoich trenerów, którzy poprzez praktykę treningową, starali się na stałe wpoić młodemu sportowcowi oczywisty fakt, że oprócz talentu, najważniejsze w sporcie są ćwiczenia, praca nad techniką oraz jakością gry. Rozwijając wspomniane umiejętności każdego dnia na treningach, możemy być pewni, że w trakcie czekającego nas meczu, będziemy mogli być w szczytowej formie. To stara zasada, lecz dziś nieco przygasła i zasypała się kurzem. Nie oznacza to jednak wcale, że ciężka praca oraz wysiłek, przestały się naszym piłkarzom opłacać. Ponieważ bez odpowiedniego przygotowania, po prostu się nie wygra.