Kamil Witkowski – notatka o zawodniku

Kamil Witkowski to były piłkarz i trener urodzony 9 grudnia 1984 roku w Lublinie. Ma on bogate doświadczenie w rozgrywkach na szczeblu krajowym. Reprezentował bowiem barwy takich klubów jak Górnik Łęczna, Cracovia, Górnik Polkowice, Znicz Pruszków. Większość rozegranych spotkań odbył w roli napastnika. Najwięcej bramek zdobył w barwach Górnika Polkowice gdzie w 80 występach zdobył 18 goli. Najwięcej spotkań w Ekstraklasie (36) zanotował w barwach Cracovii.

Karierę sportową Kamil Witowski ropoczął w brawach Lublinianki, skąd zdecydował się na wyjazd za ocean aby reprezentować klub Syracuse Blitz. Po zakończeniu zagranicznej przygody zawodnik wrócił do Polskiej ligi gdzie reprezentował Motor Lubin, rezerwy Wisły Kraków, Górnik Polkowice, Orlęta Radzyń Podlaski a także, Cracovii. 

Ważne bramki dla Cracovii

W 2008 roku zawodnik spotkał się z bardzo przychylnymi słowami ówczesnego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji polski – Leo Beenhakkera. Trener zwrócił uwagę na dobre występy zawodnika, zauważył również zdobyte przez niego bramki dla Cracovii. Podkreślał, że Kamil Witowski ma wszystko jest niezbędne aby zostać wielkim piłkarzem. 

Piękne zagrania, zdobyte bramki, sukcesy sportowe to nie jedyne dokonania którymi może pochwalić się Kamil Witkowski.  Kamil w czasach gdy reprezentował barwy Cracovii uratował życie płonącego Piotra D. który stał się jedną z ofiar grasującego wówczas podpalacza. Zawonik widząc sytuację bez chwili zastanowienia rzucił się na pomoc potrzebującemu człowiekowi ratując jego życie. 

Kamil Witowski kończąc karierę piłkarską zdecydował się na kontynuowanie przygody ze sportem. Tym razem w roli trener. Pierwszą drużynę młodzieżową Motoru Lublin objął w 2018r. Już rok później został przeniesiony do drugie drużyny seniorskiej Motoru Lublin. w 2020r podpisał roczny kontrakt z Powiślakiem Końskowola. Od 2021 objął stanowisko trenerskie w Stali Poniatowej. W październiku 2021 roku Kamil Witkowski jako były zawodnik Lublinianki został mianowany koordynatorem Akademii Lublinianki, gdzie sprawuje nadzór nad rozwojem młodych talentów piłkarskich.