Notatka o trenerze Świderskim – Soła Oświęcim

 Tomasz Świderski, urodzony 20 sierpnia 1973 roku w Bolesławcu, trener I klasy. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, gdzie oprócz doskonalenia wiedzy i umiejętności sportowych uzyskał uprawnienia trenera II klasy. Swoją piłkarską karierę rozpoczął w Beskidzie Andrychów. W późniejszym czasie umiejętności doskonalił grając jako pomoc w takich zespołach jak:

  • Gwarka Zabrze,
  • Concordia Knurów,
  • Garbarnia Kraków,
  • Polonia Chodzież,
  • Koszarawie Żywiec,
  • Beskidzie Skoczów,
  • Rekordzie Bielsko-Biała.

Tomasz Świderski posiada uprawnienia trenerskie UEFA „A”. Swoją karierę trenerską rozpoczął w 1998 roku. Jako trener i asystent  trenera pracował z takimi drużynami piłkarskimi jak: Polonia Chodzież, Widzew Łódź, Zagłębie Sosnowiec, Drutex Bytovia Bytów, Flota  Świnoujście, Soła Oświęcim, Koszarawa Żywiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała. Pierwsze znaczące osiągnięcia uzyskał, będącym drugim trenerem w sezonie 2003/04 z zespołem Podbeskidzie Bielsko-Biała do półfinału Polski, a w roku 2011 do ekstraklasy.

Kariera W Soła Oświęcim

Trener od dnia 17 stycznia 2018 roku związał się z trzecioligowym zespołem Soła Oświęcim. Lecz już w sierpniu 2020 roku zadeklarował, że chce nawiązać współpracę z lokalną drużyną, aby w końcu ograniczyć swoje wyjazdy po kraju. Związał się z zespołem Sokół Hecznarowice, a następnie Przełomu Kaniów. Niestety, bardzo trudno jest odnaleźć jakiekolwiek wzmianki na temat postępu jego działań w tychże drużynach.

Prywatnie Tomasz Świderski ma wiele pasji. Uwielbia podróże, wycieczki po górach, narciarstwo, wspinaczkę górską, jazdę na rolkach i rowerze, pływanie, squash i oczywiście futbol.  Od 2017 roku właściciel Akademii Sportu i Rekreacji Sportlandia w Pisarzowicach, gdzie mieszka na stałe. W ośrodku między innymi odbywają się zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Najprawdopodobniej Tomasz Świderski spełnia się jako właściciel dobrze prosperującej firmy, łącząc pracę z pasją, bowiem obecnie brak wzmianek na temat jego aktualnej pracy zawodowej w roli trenera lub asystenta trenera.